DZIEŃ AUTYZMU

Fundacja SAWANCI gorąco zaprasza na GLIWICKIE OBCHODY DNIA ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU.
2 kwietnia 2022 r. w godzinach 11.00-15.00
CECHOWNIA ul.Bojkowska 35A

Co w programie?

 • 11.00 – 15.00 kiermasz ciast
 • 12.00 – 15.00 smakowite zupy
 • 11.00 – 15.00 maraton zumby
 • 12.00 – 13.00 straż pożarna
 • 11.00 – 15.00 policja
 • 11.00 – 15.00 straż miejska
 • 11.00 – 15.00 warsztaty plastyczne
 • 13.00 – 15.00 alpaki
 • 12.00 – 14.00 fotobudka
 • 11.00 – 15.00 malowanie twarzy
 • 11.00 – 15.00 bańki
 • 11.00 – 14.00 warsztaty z plecenia makramy
 • 11.00 – 15.00 rzucanie do celu
 • integracja zmysłów 4 grupy (zabierzcie ubrania na zmianę): 11.00, 12.00, 13.00, 14.00
 • 11.00 – 15.00 konkurs charytatywny (losowanie nagród)
 •  licytacje charytatywne

Stoiska instytucji

 • Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna
 • SOSW Ziemięcice
 • Centrum Terapii i Przedszkole Lokomotywa
 • Centrum Terapii i Rozwoju Skarb
 • ZSO nr7 Gliwice
 • Przedszkole Miejskie nr.21
 • Przedszkole Błękitny Domek
 • Stowarzyszenie Cała Naprzód
 • Fundacja SAWANCI
 • Fundacja Tośka i Przyjaciele
 • Fundacja NieOdkładalni
 • Fundacja Kto Ukradł Jutro

Poniżej przedstawiamy Wam instytucje, partnerów i przyjaciół biorących udział w Gliwickich Obchodach Dnia Świadomości Autyzmu, który odbędzie się już 2 kwietnia!

Cechownia – jest to niesamowite miejsce z duszą i wspaniałymi ludźmi. To na terenie Cechowni możemy organizować spotkania grupy wsparcia, szkolenia i konferencje, a także nadchodzące Gliwickie Obchody Dnia Świadomości Autyzmu.

Centrum Terapii i Rozwoju Skarb – Mikołowskie Centrum Terapii i Rozwoju Skarb, to przestrzeń, w której dzieci i rodzice mogą otrzymać kompleksową pomoc i wsparcie w procesie wychowawczym.

Skarb i Sawanci to fantastyczna współpraca. Prowadzimy razem grupę wsparcia dla rodziców dzieci w spektrum, którzy są na początku „drogi” z autyzmem.

2 kwietnia, w trakcie Gliwickich Obchodów Dnia Autyzmu będą z nami!
Zorganizują dla dzieci wyśmienitą zabawę integrującą zmysły 😊
(Zabierzcie ciuchy na zmianę! Będzie się działo!🥰)
Funzeum to prawie 4000 metrów kwadratowych rozrywki i edukacji. To największe tego typu miejsce w Polsce. Niezliczone interaktywne i niepowtarzalne eksponaty czekają na Twoją kreatywność.
Właśnie to miejsce podarowało nam 4 wejściówki, które zostaną rozlosowane 2 kwietnia podczas Gliwickich Obchodów Dnia Autyzmu.
Cukiernia Kopciuszek – ciasta, torty, słodkie stoły jest to mała rodzinna firma. Działa na rynku od prawie 30 lat. Piecze ciasta, torty i ciasteczka przykładając ogromną uwagę do wybieranych składników, aby ich wypieki cieszyły zarówno Wasze oczy jak i podniebienia. Cukiernia Kopciuszek zasili nasz kiermasz ciast swoimi pysznymi wypiekami. 🍰🧁
Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 w Gliwicach – Rozumieją świat autystyczny, dlatego chcą zaangażować się we wspólne Gliwickie Obchody Dnia Świadomości Autyzmu.
W tym wyjątkowym dniu zapraszają wszystkie dzieci na zabawy muzyczno – ruchowe. Będziecie podróżować z muzyką przez wszystkie pory roku!
Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 w Gliwicach – istnieje od 1947 r. Od lat wspierają całościowy rozwój dziecka, zwracając dużą uwagę na specjalne potrzeby edukacyjne swoich wychowanków. Terapeuci, specjaliści i nauczyciele prowadzą zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju dzieci, rewalidację oraz pomoc psychologiczno – pedagogiczną dbając o współpracę z rodzinami, dzięki której wspólnie opracowują strategię i modyfikują działania.
Gelateria Veneta Gliwice to oryginalna włoska lodziarnia w Gliwicach! Prawdziwe, pełne pasji i poświęcenia lody 🍦 stworzone z prostych i dobrych składników i 100% owoce!
W powietrzu czuć już wiosnę, Galateria Veneta wie o tym doskonale!
Podarowali nam aż 10 bonów na swoje pyszności! Wszystkie do zgarnięcia przez Was 2 kwietnia
Beba Zawadzka to kobieta petarda! Drugiej takiej nie ma 💙 2 kwietnia sprawdzi jak tam Wasza kondycja i poprowadzi maraton Zumby! 💃📣
„Nazywam się Beata, Beba, od lat zajmuję się prowadzeniem zajęć tanecznych z elementami zumby oraz fitness dla dorosłych ale także dla dzieci. Biorę udział w różnych eventach, imprezach zorganizowanych oraz charytatywnych piknikach. Na codzień rano pracuję w sekretariacie szkoły. Popołudniami zaś wyciskam z grupy siódme poty na sali. Ponadto jestem mamą dwójki łobuzów Michała i Jakuba. Kuba ma stwierdzone spectrum Autyzmu, dlatego bliski jest mi temat i chętnie dołączam się do inicjatywy.”
 
Dodatkowo będzie można wygrać 6 karnetów i 12 wejściówek na zajęcia do Beaty! 💪🏻 🥰

Coachink – Krzysztof Dobkowski. Jak sam pisze o sobie… Jest ciekaw ludzi i bardzo lubi pomagać innym, prywatnie jak i zawodowo. To właśnie ciekawość drugiego człowieka i chęć pomocy innym zdefiniowały sposób jego pracy oraz sprawiły że zostałem Coachem.

Pan Krzysztof podarował nam dwa vouchery na konsultacje i jedna sesje coachingową.

ZOUZA Bistro – to lokal stworzony z miłości do jedzenia i z miłości do ludzi! To miejsce gdzie zawsze można liczyć na coś dobrego do zjedzenia, ale przede wszystkim na uśmiech i chwilę serdecznej rozmowy.

W Zouzie można się spotkać na biznesowe śniadanie, złapać „coś na wynos” w drodze do pracy, wyskoczyć na lunch czy umówić się z przyjaciółmi na pyszne ciacho i kawę!

Marzena – cudowna właścicielka bistro podarowała kilka bonów do wygrania podczas Obchodów Dnia Świadomości Autyzmu.

SOSW Ziemięcice powstał w 2016 roku. Od początku działalności ideą ośrodka jest aktywne wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży niepełnosprawnych oraz ich rodzin.
Ośrodek zapewnia:
– przyjazną naukę,
– domowy internat,
– pyszną kuchnię,
– przedszkole dla najmłodszych,
– naukę w małych klasach,
– ciekawe pracownie terapeutyczne,
– wczesne wspomaganie rozwoju.
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy będzie aktywnie brał udział w Gliwickich Obchodach Dnia Świadomości Autyzmu. Zaprasza do udziału w następujących aktywnościach:
– zabawy muzyczno-ruchowe,
– sensoryczne tory przeszkód,
Elementy terapii ręki,
– elementy treningu umiejętności społecznych,
– elementy SI
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Gliwicach ich celem jest wszechstronny, emocjonalny, intelektualny i społeczny, rozwój dzieci i młodzieży, służący harmonijnemu kształtowaniu się ich osobowości i prawidłowemu funkcjonowaniu w świecie zewnętrznym.
Na 2 kwietnia przygotowali dwa panele:
11.00 – 13.00
💙 1)NEUROLOGOPEDA: KRYSTYNA SACHER-SZAFRAŃSKA
TEMAT: Pomóż mi to powiedzieć.
Rozwijanie komunikacji i mowy u dzieci z ASD z wykorzystaniem alternatywnych i wspomagających metod komunikacji (AAC). W panelu przewidziana prezentacja podstawowych symboli picture communication symbols (PCS). Prezentacja Picture Exchange Communication System (PECS). Praca z dzieckiem prezentująca wyżej wymienione metody.
💙 2) PEDAGOG/ TERAPEUTA SI: WIOLETTA PACZUSKA
TEMAT: Autyzm, a zaburzenia sensomotoryczne (SI).
Udzielanie informacji na temat wczesnych objawów autyzmu – ulotki, literatura tematu.
13.00-15.00
KONSULTACJE Z RODZICAMI/OPIEKUNAMI:
PSYCHOLOG: MAGDALENA BOGUCKA
PEDAGOG/SURDOPEDAGOG: ALICJA BALICKA
ZSO Nr 7 w Gliwicach 2 kwietnia podczas obchodów Dnia Świadomości Autyzmu serdecznie zaprasza na inspirujące zabawy dla Dzieciaków i ich Rodziców. Zapewnią świetną zabawę, pomysły na spędzanie czasu wspomagające rozwój sensomotoryczny i samoregulację w oparciu o integrację sensoryczną, psychomotorykę i ruch rozwijający.
Ponadto postarają się przybliżać nieneurotypowe postrzeganie świata, tym z gości, którzy go jeszcze nie znają.
Specjaliści będą w tym dniu również mogli odpowiedzieć na Państwa pytania dotyczące wyboru szkoły i wsparcia terapeutycznego.
Galanteria Modelarska I Odlewnicza Noram Sp. z o.o. – dzięki nim możemy obdarować Was fantastycznymi nagrodami, bonami. Joachim Maroń i Jakub Maroń – DZIĘKUJEMY!
Galanteria Modelarska I Odlewnicza Noram Sp. z o.o. – firma z Tarnowskich Gór, która wykonuje modele odlewnicze, odlewy surowe oraz obróbkę detali. Zakład współpracuje z wieloma branżami.
Lando – miejsce na Twoje przyjęcie – to miejsce tworzą ludzie z pasją, ludzie na których zawsze można liczyć. Dziękujemy za pomoc! Patrycja Hartwig-Wojtacha i ekipa oraz Anna Reinert-Giołbas to DREAM TEAM!

Ufundowane nagrody będzie można wylosować w konkursie charytatywnym.

„Lando to miejsce na Twoje przyjęcie weselne, urodzinowe, jubileusz. Zorganizujesz u nas również ślub w pięknym plenerze. Dysponujemy kilkoma salami o różnych rozmiarach. Wyróżnia nas wyśmienita kuchnia naszego Szefa Kuchni Rafała Penkatego, jak też otoczenie piękna przyrody. Lando to 25ha terenów, dwa stawy z przestrzeniami rekreacyjnymi plac zabaw i duża stajnia dla koni pensjonatowych.”
Qchnia to klimatyczna restauracja z dobrym jedzeniem, dużymi porcjami i przystępnymi cenami. Qchnia swoim jedzeniem i wnętrzem przyciąga wszystkich: studentów, rodziny, biznes. Przyciągnęła też nas 💙
Kto ma ochotę na pyszny żurek po staropolsku podarowany specjalnie na obchody 2 kwietnia ?
Zapraszamy! Będzie smacznie i aromatycznie
Stara Stajnia u Wojtachy – to restauracja z pysznymi polskimi daniami. Nie tylko można tu dobrze zjeść, ale także posłuchać dobrej muzyki na koncertach czy spędzić fantastyczny czas na wydarzeniach organizowanych w restauracji.
2 kwietnia poczęstują Was pyszną zupą, tj. grochówką!
Dziękujemy Wam za pomoc! Za to, że angażujecie się w tyle pięknych inicjatyw!
Tomata – gliwicka kooperatywa spożywcza – to kipiące energią i słodyczą fantastyczne dziewczyny!
„Gliwice są kolejnym miastem w Polsce, gdzie rodzi się na nowo zapomniana i zakurzona idea kooperatywy spożywczej, czyli wspólnego działania w jednym celu. Chcemy korzystać z bogactwa najlepszych produktów żywnościowych na naszym rynku lokalnym i krajowym, posiadamy liczne kontakty z rolnikami oraz innymi dostawcami i wciąż szukamy nowych. Chętnie korzystamy także z oferty wyjątkowych towarów z zagranicy.
Poza wymianą dóbr materialnych TOMATA na być miejscem spotkań ludzi, wymiany poglądów oraz powstawania nowych idei i realizacji pomysłów.”
Tomata nakarmi nas wszystkich pysznymi ciastami 🍰 na kiermaszu charytatywnym. My już nie możemy się doczekać!
Fundusze zebrane podczas kiermaszu i zbiórki 2 kwietnia będą przeznaczone na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych dzieciaków w spektrum autyzmu.

Widzimy się już w sobotę❣️
Dołączą do nas również przedstawiciele dzielnych gliwickich służb mundurowych.
🔹Policja wraz ze Sznupkiem odpowie na wszystkie nurtujące Was pytania.
🔹Dla tych, którzy odważą się przyjechać rowerem Straż Miejska oznakuje każdy pojazd.
🔹O godz 12.00 dołączą do nas Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach i przeprowadzą pokaz ratownictwa medycznego!

CISZAtuli – Edyta Grajek choreoterapeutka i trenerka uważności, szykuje sporą dawkę pozytywnej energii dla małych i dużych.
Uważny ruch odpręża ciało i jest świetnym sposobem aby wyrazić siebie i zintegrować się z innymi.

PROTEKO – dzięki tej firmie nasi wolontariusze 2 kwietnia będą widoczni. Spotkacie ich w Cechowni w kamizelkach odblaskowych z logo Fundacji SAWANCI.
DZIĘKUJEMY!
PROTEKO – oferuje podmiotom gospodarczym kompleksowe usługi w dziedzinie BHP, P.POŻ, szkoleniowe pracowników, Medycyny Pracy oraz hurtowe zaopatrzenie w artykuły spawalnicze, narzędzia, sprzęt BHP i P.POŻ., oraz odzież roboczą i ochronną.
www.proteko.net.pl