Fundacja SAWANCI gorąco zaprasza na GLIWICKIE OBCHODY DNIA ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU.
2 kwietnia 2022 r. w godzinach 11.00-15.00
CECHOWNIA ul.Bojkowska 35A

Co w programie?

 • 11.00 – 15.00 kiermasz ciast
 • 12.00 – 15.00 smakowite zupy
 • 11.00 – 15.00 maraton zumby
 • 12.00 – 13.00 straż pożarna
 • 11.00 – 15.00 policja
 • 11.00 – 15.00 straż miejska
 • 11.00 – 15.00 warsztaty plastyczne
 • 13.00 – 15.00 alpaki
 • 12.00 – 14.00 fotobudka
 • 11.00 – 15.00 malowanie twarzy
 • 11.00 – 15.00 bańki
 • 11.00 – 14.00 warsztaty z plecenia makramy
 • 11.00 – 15.00 rzucanie do celu
 • integracja zmysłów 4 grupy (zabierzcie ubrania na zmianę): 11.00, 12.00, 13.00, 14.00
 • 11.00 – 15.00 konkurs charytatywny (losowanie nagród)
 •  licytacje charytatywne

Stoiska instytucji

 • Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna
 • SOSW Ziemięcice
 • Centrum Terapii i Przedszkole Lokomotywa
 • Centrum Terapii i Rozwoju Skarb
 • ZSO nr7 Gliwice
 • Przedszkole Miejskie nr.21
 • Przedszkole Błękitny Domek
 • Stowarzyszenie Cała Naprzód
 • Fundacja SAWANCI
 • Fundacja Tośka i Przyjaciele
 • Fundacja NieOdkładalni
 • Fundacja Kto Ukradł Jutro

Poniżej przedstawiamy Wam instytucje, partnerów i przyjaciół biorących udział w Gliwickich Obchodach Dnia Świadomości Autyzmu, który odbędzie się już 2 kwietnia!

Cechownia – jest to niesamowite miejsce z duszą i wspaniałymi ludźmi. To na terenie Cechowni możemy organizować spotkania grupy wsparcia, szkolenia i konferencje, a także nadchodzące Gliwickie Obchody Dnia Świadomości Autyzmu.

Centrum Terapii i Rozwoju Skarb – Mikołowskie Centrum Terapii i Rozwoju Skarb, to przestrzeń, w której dzieci i rodzice mogą otrzymać kompleksową pomoc i wsparcie w procesie wychowawczym.

Skarb i Sawanci to fantastyczna współpraca. Prowadzimy razem grupę wsparcia dla rodziców dzieci w spektrum, którzy są na początku „drogi” z autyzmem.

2 kwietnia, w trakcie Gliwickich Obchodów Dnia Autyzmu będą z nami!
Zorganizują dla dzieci wyśmienitą zabawę integrującą zmysły ?
(Zabierzcie ciuchy na zmianę! Będzie się działo!?)
Funzeum to prawie 4000 metrów kwadratowych rozrywki i edukacji. To największe tego typu miejsce w Polsce. Niezliczone interaktywne i niepowtarzalne eksponaty czekają na Twoją kreatywność.
Właśnie to miejsce podarowało nam 4 wejściówki, które zostaną rozlosowane 2 kwietnia podczas Gliwickich Obchodów Dnia Autyzmu.
Cukiernia Kopciuszek – ciasta, torty, słodkie stoły jest to mała rodzinna firma. Działa na rynku od prawie 30 lat. Piecze ciasta, torty i ciasteczka przykładając ogromną uwagę do wybieranych składników, aby ich wypieki cieszyły zarówno Wasze oczy jak i podniebienia. Cukiernia Kopciuszek zasili nasz kiermasz ciast swoimi pysznymi wypiekami. ??
Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 w Gliwicach – Rozumieją świat autystyczny, dlatego chcą zaangażować się we wspólne Gliwickie Obchody Dnia Świadomości Autyzmu.
W tym wyjątkowym dniu zapraszają wszystkie dzieci na zabawy muzyczno – ruchowe. Będziecie podróżować z muzyką przez wszystkie pory roku!
Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 w Gliwicach – istnieje od 1947 r. Od lat wspierają całościowy rozwój dziecka, zwracając dużą uwagę na specjalne potrzeby edukacyjne swoich wychowanków. Terapeuci, specjaliści i nauczyciele prowadzą zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju dzieci, rewalidację oraz pomoc psychologiczno – pedagogiczną dbając o współpracę z rodzinami, dzięki której wspólnie opracowują strategię i modyfikują działania.
Gelateria Veneta Gliwice to oryginalna włoska lodziarnia w Gliwicach! Prawdziwe, pełne pasji i poświęcenia lody ? stworzone z prostych i dobrych składników i 100% owoce!
W powietrzu czuć już wiosnę, Galateria Veneta wie o tym doskonale!
Podarowali nam aż 10 bonów na swoje pyszności! Wszystkie do zgarnięcia przez Was 2 kwietnia
Beba Zawadzka to kobieta petarda! Drugiej takiej nie ma ? 2 kwietnia sprawdzi jak tam Wasza kondycja i poprowadzi maraton Zumby! ??
„Nazywam się Beata, Beba, od lat zajmuję się prowadzeniem zajęć tanecznych z elementami zumby oraz fitness dla dorosłych ale także dla dzieci. Biorę udział w różnych eventach, imprezach zorganizowanych oraz charytatywnych piknikach. Na codzień rano pracuję w sekretariacie szkoły. Popołudniami zaś wyciskam z grupy siódme poty na sali. Ponadto jestem mamą dwójki łobuzów Michała i Jakuba. Kuba ma stwierdzone spectrum Autyzmu, dlatego bliski jest mi temat i chętnie dołączam się do inicjatywy.”
 
Dodatkowo będzie można wygrać 6 karnetów i 12 wejściówek na zajęcia do Beaty! ?? ?

Coachink – Krzysztof Dobkowski. Jak sam pisze o sobie… Jest ciekaw ludzi i bardzo lubi pomagać innym, prywatnie jak i zawodowo. To właśnie ciekawość drugiego człowieka i chęć pomocy innym zdefiniowały sposób jego pracy oraz sprawiły że zostałem Coachem.

Pan Krzysztof podarował nam dwa vouchery na konsultacje i jedna sesje coachingową.

ZOUZA Bistro – to lokal stworzony z miłości do jedzenia i z miłości do ludzi! To miejsce gdzie zawsze można liczyć na coś dobrego do zjedzenia, ale przede wszystkim na uśmiech i chwilę serdecznej rozmowy.

W Zouzie można się spotkać na biznesowe śniadanie, złapać „coś na wynos” w drodze do pracy, wyskoczyć na lunch czy umówić się z przyjaciółmi na pyszne ciacho i kawę!

Marzena – cudowna właścicielka bistro podarowała kilka bonów do wygrania podczas Obchodów Dnia Świadomości Autyzmu.

SOSW Ziemięcice powstał w 2016 roku. Od początku działalności ideą ośrodka jest aktywne wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży niepełnosprawnych oraz ich rodzin.
Ośrodek zapewnia:
– przyjazną naukę,
– domowy internat,
– pyszną kuchnię,
– przedszkole dla najmłodszych,
– naukę w małych klasach,
– ciekawe pracownie terapeutyczne,
– wczesne wspomaganie rozwoju.
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy będzie aktywnie brał udział w Gliwickich Obchodach Dnia Świadomości Autyzmu. Zaprasza do udziału w następujących aktywnościach:
– zabawy muzyczno-ruchowe,
– sensoryczne tory przeszkód,
Elementy terapii ręki,
– elementy treningu umiejętności społecznych,
– elementy SI
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Gliwicach ich celem jest wszechstronny, emocjonalny, intelektualny i społeczny, rozwój dzieci i młodzieży, służący harmonijnemu kształtowaniu się ich osobowości i prawidłowemu funkcjonowaniu w świecie zewnętrznym.
Na 2 kwietnia przygotowali dwa panele:
11.00 – 13.00
? 1)NEUROLOGOPEDA: KRYSTYNA SACHER-SZAFRAŃSKA
TEMAT: Pomóż mi to powiedzieć.
Rozwijanie komunikacji i mowy u dzieci z ASD z wykorzystaniem alternatywnych i wspomagających metod komunikacji (AAC). W panelu przewidziana prezentacja podstawowych symboli picture communication symbols (PCS). Prezentacja Picture Exchange Communication System (PECS). Praca z dzieckiem prezentująca wyżej wymienione metody.
? 2) PEDAGOG/ TERAPEUTA SI: WIOLETTA PACZUSKA
TEMAT: Autyzm, a zaburzenia sensomotoryczne (SI).
Udzielanie informacji na temat wczesnych objawów autyzmu – ulotki, literatura tematu.
13.00-15.00
KONSULTACJE Z RODZICAMI/OPIEKUNAMI:
PSYCHOLOG: MAGDALENA BOGUCKA
PEDAGOG/SURDOPEDAGOG: ALICJA BALICKA
ZSO Nr 7 w Gliwicach 2 kwietnia podczas obchodów Dnia Świadomości Autyzmu serdecznie zaprasza na inspirujące zabawy dla Dzieciaków i ich Rodziców. Zapewnią świetną zabawę, pomysły na spędzanie czasu wspomagające rozwój sensomotoryczny i samoregulację w oparciu o integrację sensoryczną, psychomotorykę i ruch rozwijający.
Ponadto postarają się przybliżać nieneurotypowe postrzeganie świata, tym z gości, którzy go jeszcze nie znają.
Specjaliści będą w tym dniu również mogli odpowiedzieć na Państwa pytania dotyczące wyboru szkoły i wsparcia terapeutycznego.
Galanteria Modelarska I Odlewnicza Noram Sp. z o.o. – dzięki nim możemy obdarować Was fantastycznymi nagrodami, bonami. Joachim Maroń i Jakub Maroń – DZIĘKUJEMY!
Galanteria Modelarska I Odlewnicza Noram Sp. z o.o. – firma z Tarnowskich Gór, która wykonuje modele odlewnicze, odlewy surowe oraz obróbkę detali. Zakład współpracuje z wieloma branżami.
Lando – miejsce na Twoje przyjęcie – to miejsce tworzą ludzie z pasją, ludzie na których zawsze można liczyć. Dziękujemy za pomoc! Patrycja Hartwig-Wojtacha i ekipa oraz Anna Reinert-Giołbas to DREAM TEAM!

Ufundowane nagrody będzie można wylosować w konkursie charytatywnym.

„Lando to miejsce na Twoje przyjęcie weselne, urodzinowe, jubileusz. Zorganizujesz u nas również ślub w pięknym plenerze. Dysponujemy kilkoma salami o różnych rozmiarach. Wyróżnia nas wyśmienita kuchnia naszego Szefa Kuchni Rafała Penkatego, jak też otoczenie piękna przyrody. Lando to 25ha terenów, dwa stawy z przestrzeniami rekreacyjnymi plac zabaw i duża stajnia dla koni pensjonatowych.”
Qchnia to klimatyczna restauracja z dobrym jedzeniem, dużymi porcjami i przystępnymi cenami. Qchnia swoim jedzeniem i wnętrzem przyciąga wszystkich: studentów, rodziny, biznes. Przyciągnęła też nas ?
Kto ma ochotę na pyszny żurek po staropolsku podarowany specjalnie na obchody 2 kwietnia ?
Zapraszamy! Będzie smacznie i aromatycznie
Stara Stajnia u Wojtachy – to restauracja z pysznymi polskimi daniami. Nie tylko można tu dobrze zjeść, ale także posłuchać dobrej muzyki na koncertach czy spędzić fantastyczny czas na wydarzeniach organizowanych w restauracji.
2 kwietnia poczęstują Was pyszną zupą, tj. grochówką!
Dziękujemy Wam za pomoc! Za to, że angażujecie się w tyle pięknych inicjatyw!
Tomata – gliwicka kooperatywa spożywcza – to kipiące energią i słodyczą fantastyczne dziewczyny!
„Gliwice są kolejnym miastem w Polsce, gdzie rodzi się na nowo zapomniana i zakurzona idea kooperatywy spożywczej, czyli wspólnego działania w jednym celu. Chcemy korzystać z bogactwa najlepszych produktów żywnościowych na naszym rynku lokalnym i krajowym, posiadamy liczne kontakty z rolnikami oraz innymi dostawcami i wciąż szukamy nowych. Chętnie korzystamy także z oferty wyjątkowych towarów z zagranicy.
Poza wymianą dóbr materialnych TOMATA na być miejscem spotkań ludzi, wymiany poglądów oraz powstawania nowych idei i realizacji pomysłów.”
Tomata nakarmi nas wszystkich pysznymi ciastami ? na kiermaszu charytatywnym. My już nie możemy się doczekać!
Fundusze zebrane podczas kiermaszu i zbiórki 2 kwietnia będą przeznaczone na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych dzieciaków w spektrum autyzmu.

Widzimy się już w sobotę❣️
Dołączą do nas również przedstawiciele dzielnych gliwickich służb mundurowych.
?Policja wraz ze Sznupkiem odpowie na wszystkie nurtujące Was pytania.
?Dla tych, którzy odważą się przyjechać rowerem Straż Miejska oznakuje każdy pojazd.
?O godz 12.00 dołączą do nas Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach i przeprowadzą pokaz ratownictwa medycznego!

CISZAtuli – Edyta Grajek choreoterapeutka i trenerka uważności, szykuje sporą dawkę pozytywnej energii dla małych i dużych.
Uważny ruch odpręża ciało i jest świetnym sposobem aby wyrazić siebie i zintegrować się z innymi.

PROTEKO – dzięki tej firmie nasi wolontariusze 2 kwietnia będą widoczni. Spotkacie ich w Cechowni w kamizelkach odblaskowych z logo Fundacji SAWANCI.
DZIĘKUJEMY!
PROTEKO – oferuje podmiotom gospodarczym kompleksowe usługi w dziedzinie BHP, P.POŻ, szkoleniowe pracowników, Medycyny Pracy oraz hurtowe zaopatrzenie w artykuły spawalnicze, narzędzia, sprzęt BHP i P.POŻ., oraz odzież roboczą i ochronną.
www.proteko.net.pl

Skip to content