Sawanci i Śląskie Lokalnie 2020

W tym roku miałyśmy okazję uczestniczyć w konkursie “Śląskie Lokalnie 2020” na małe granty FIO, którego celem jest wsparcie rozwoju młodych organizacji, grup nieformalnych oraz grup samopomocowych z terenu województwa śląskiego poprzez rozdysponowanie kwoty 600 tysięcy złotych pomiędzy wnioskodawców. Zobaczcie na co spożytkowałyśmy otrzymaną dotację:

Szkolimy się dla was

Dzięki dotacji z FIO miałyśmy możliwość uczestniczyć w szkoleniu „Autoprezentacja i promocja działań organizacji”. 24 i 25 sierpnia wzięła nas na warsztat Jadwiga Olszowska Urban z Pracowni Edukacji i Motywacji i przybliżyła nam wszystkie kwestie związane z prowadzeniem fundacji, począwszy od porad dotyczących całej “papierologi”, przez naukę efektywnej pracy wewnątrz naszej grupy, po praktyczne. To był taki kop pozytywnej energii ale też otrzeźwienia, że nie jest i nie będzie łatwo ale cel który nam przyświeca jest wart poświęcenia, stresu i nieprzespanych nocy.

Sawanci dla Mam

Sawanci dla Mam

12.09.2020 r. w ramach projektu Śląskie Lokalnie – małe granty FIO oraz Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego zorganizowałyśmy warsztat „DZIELNA MAMA w oceanie codziennych wyzwań”. Prowadzącą była  Edyta Grajek niezwykle ciepła kobieta, mama, trener oraz ambasador sztuki rozwoju. 

Podczas wydarzenia uczestniczki miały okazję:

– Zrozumieć jak odnaleźć w sobie spokój „W mętnej wodzie nie zobaczysz kamieni na dnie.”

– Uświadomić sobie obszary swojego funkcjonowania w życiu.

– Rozpoznać swoje potrzeby.

– Odpowiedzieć na pytanie: co jest dla mnie na ten moment najważniejsze?

– Zacząć pozytywnie myśleć o wszelkich przejawach swojego macierzyństwa.

– Rozpocząć praktyki pomagające aktywować pozytywną energię.

– Poprawić samopoczucie i nastawienie do codziennych wyzwań.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na kolejne spotkania!

Nowe urządzenia – nowe możliwości!

Część dotacji została przeznaczona na zakup niezbędnego dla sprawnego prowadzenia fundacji sprzętu tj. drukarka czy laptop, które niezwykle ułatwiają np. tworzenie pomocy naukowych dla naszej klasy w Ziemięcicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content