Śląskie NOWEFIO podsumowanie.

21 listopada 2021

Zakończyliśmy projekt „Rozwijamy swoje kompetencje – Niepełnosprawność a seksualność”. Zakładaliśmy przeszkolenie 20 osób z zakresu seksualności i dojrzewania osób z niepełnosprawnościami, udało się przeszkolić 29!
Zwiększyły one swoją wiedzę fachową i kompetencje. Nauczyciele i terapeuci, dowiedzieli się z jakimi zachowaniami mogą się spotkać pracując z osobami z niepełnosprawnościami i w jaki sposób prawidłowo reagować.
Prowadząca warsztaty Izabela Fornalik to znana w całej Polsce edukator seksualny i pedagog, autorka licznych publikacji i poradników dla nastolatków, ich rodziców, nauczycieli oraz terapeutów. Ma bogate doświadczenie w diagnozowaniu i metodach pracy z osobami niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnością sprzężoną. Prowadzi również szkolenia dla osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz ich rodziców i nauczycieli z zakresu dojrzewania i seksualności. W związku z tym, że dr Izabela Fornalik jest członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz przewodniczącą Zespołu ds. Seksualności Osób z Niepełnosprawnością jest dla nas autorytetem w tej dziedzinie, staramy się o długotrwałą z nią współpracę.
OzN mają równe prawo do poszanowania ich seksualności i do rzetelnej edukacji, tak jak wszyscy.

W ramach realizacji projektu doposażyliśmy również naszą organizację w sprzęt niezbędny do realizowania działań: flipchart, roll-up, laminator i materiały promocyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *