Choć jesteśmy młodą i małą organizacją, to staramy się przekazywać jak najwięcej informacji na temat spektrum autyzmu. Widzimy mankamenty systemu oraz brak wiedzy u ludzi, nawet tych którzy powinni ją posiadać. Jako mamy dzieci w spektrum dostrzegamy również ogromną potrzebę rodziców i opiekunów do rozmowy, przynależności do większej wspólnoty i odczarowania mitów na temat autyzmu.

Zachęcamy do kontaktu, można to zrobić na kilka sposobów:

– strona na Facebooku https://www.facebook.com/fundacjasawanci
– grupa Sawanci & Spectrum – grupa wsparcia na Facebooku
– mail: fundacja@sawanci.pl
– telefon:
Kasia 502 324 473
Alicja 510 189 409


Na początku razem z Fundacją Centrum Terapii i Rozwoju Skarb w Mikołowie (z którą współpracujemy od początku naszej działalności) zauważyliśmy, że potrzebna jest pomoc skierowana do rodziców którzy właśnie dostali diagnozę swojego dziecka, są zagubieni, boją się i potrzebują żeby ktoś poprowadził ich przez tą trudną drogę, jaką jest zmaganie się z biurokracją, wybór terapii, przedszkoli, słowem wszystkiego co dotyczy początków z autyzmem.
Tak powstała pierwsza grupa wsparcia!
Staramy się, żeby spotkania grupy odbywały się cyklicznie co miesiąc.

Druga to facebookowa grupa „Sawanci & Spectrum – grupa wsparcia” zrzeszająca już ok 300 osób w tym między innymi rodziców, terapeutów i specjalistów w temacie autyzmu. Członkowie grupy dzielą się ze sobą wiedzą, informacjami, szukają pomocy, oparcia i zrozumienia. Nikt nie jest oceniany i hejtowany! Każdy ma prawo do własnych decyzji i emocji!
W ramach grupy organizujemy comiesięczne spotkania rodziców w zaprzyjaźnionej przestrzeni Cechowni Gliwice.
Zapraszamy wszystkich rodziców!
Zawsze możecie liczyć na dobre słowo, kawę, ciacho i kilkanaście par uszu, które chętnie Was wysłuchają.

Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii!

Skip to content